Když ve škole „hoří“: Branný den na jedničku
Červnové dny ve škole už sice připomínají spíše čekání na prázdninové smilování, ale z letargie nás spolehlivě probral v úterý 23. června ranní cvičný poplach. Hlavním tématem tohoto dopoledne byla ochrana před požárem. Žáci si nejprve z rozhlasové relace vyslechli důležité informace o tom, jak se zachovat při požáru, poté byla vyhlášena evakuace školy. A i když bylo po celý týden nesnesitelné vedro, ve škole naštěstí nikdo neuhořel.
Hned po zvládnutém nástupu ve dvou vytyčených prostorech ve venkovní části školy se žáci vydali buď do okolní přírody, nebo se ještě chvíli ve škole zdrželi a tématem požárů se zabývali v rámci skupinových prací. Ukázali jsme si nouzové východy a jejich značení, hledali jsme ve škole hasicí přístroje, připomněli si důležitá telefonní čísla a řekli si mnoho dalších významných informací v rámci bezpečnosti.
Některé třídy akci zakončily v souladu s protipožárními pravidly – rozděláním ohně a zaslouženým opékáním špekáčků. Nikdo neuhořel, nikdo se neztratil. Branný den se vydařil na jedničku!
Pavla Kotoučková