Třídní schůzky u druháčků trochu jinak

Ne vždy je nutno se sejít ve školních lavicích. Naši malí herci a zároveň zpěváci se delší dobu poctivě připravovali, aby rodičům představili tři známé pohádkové příběhy "Operky" od Zdeňka Svěráka.

Jako první vystoupila třída 2. A s pohádkou Dvanáct měsíčků, poté nás žáci 2. B zavedli do příběhu Budulínka a nakonec jsme se společně prošli lesem s odvážnou Červenou karkulkou v podání třídy 2. C. Nejen děti potěšily své rodiče, ale bylo tomu i naopak. Součástí představení bylo Pohádkové bistro, do kterého rodiče připravili různé pochutiny jako odměnu pro své děti. Atmosféra, která byla podpořena vysokou návštěvností, byla vskutku pohádková.

Generální zkouška proběhla před spolužáky z 1. stupně. Po velmi úspěšném odpoledním představení byli druháčci požádání o opakování i pro 2. stupeň. Dětem patří poděkování za jejich nadšení, píli a odvahu vystupovat před takhle velkým publikem. Děkujeme také rodičům za podporu dětí a akce samotné.

M. Melicharová, L. Vybralová, M. Vávrová

Foto: V. Ertlová, P. Kotoučková

Autor/ka: | Publikováno:
Pavla Kotoučková | 27.6.2026
Zpět na úvod

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies